گروه دوران
بسته
(0) دانلود فایل
شما هیچ موردی قابل دانلود ندارید!
شماره تماس : 43585
دسته بندی ها
  فیلترها
  Preferences
  جستجو

  آموزش ISACA

  آموزش ISACA

  مدیریت و حسابرسی امنیت اطلاعات به زبان ISACA

  امنیت سایبری، حفظ حریم خصوصی و میزبانی فناوری و حسابرسی در پروژه را به چالش می کشد.
  تغییر نقش ها، مسئولیت ها و عوامل نیروی کار در حوزه تحقیقات جدید ISACA و Protiviti Schaumburg, IL, USA (13 May 2019)- با توجه به انتشار نخستین نظرسنجی بین المللی حسابرسی در سال 2019 توسط ISACA و شرکت مشاوره جهانی Protiviti، امنیت شبکه، حفظ حریم خصوصی و فن آوری ها –از ماموریت بحرانی تا تحول دیجیتال- در بالای لیست چالش هایی است که تیم و رهبران حسابرسی هر روز با آن مواجه می شوند.


  خلاصه ای از این مطالعه، که امروز در ارتباط با افتتاح کنفرانس CACS آمریکای شمالی و نشست رهبری فناوری اطلاعات IT در آناهیم منتشر شده است، نتایج و تجزیه و تحلیل های کلیدی مشتق شده از این هشتمین بررسی سالانه رهبران و متخصصان IT از سراسر جهان را فراهم می کند. این خلاصه همچنین یادآور نقش و مسئولیت های حسابرسی IT در تحولات دیجیتال، مشارکت بین سازمان فناوری اطلاعات و عملکرد حسابرسی IT و تفاوت در نحوه مدیریت رهبران IT در مقایسه با دیگر متخصصان حسابرسی IT است.
  مطالعات ارزیابی حسابرسی IT 2019 که در اواخر سال جاری منتشر خواهد شد، دریافته است که بزرگترین چالش برای حسابرسان فناوری اطلاعات عبارتند از:
  • امنیت فناوری اطلاعات و حریم خصوصی / امنیت سایبری
  • مدیریت داده ها
  • تکنولوژی در حال تحول و تغییرات زیرساخت - انتقال، نوآوری، اختلال
  • چالش منابع / پرسنل / مهارت
  • مدیریت شخص ثالث / فروشنده


  پاسخگویان بیشتری در سال جاری گفتند که سازمان هایشان علاقه مندند از فناوری های پیشرفته، از جمله اتوماسیون خودکار رباتیک، هوش مصنوعی (AI)، یادگیری ماشینی و یادگیری عمیق، و همچنین نظارت پیوسته برای ایجاد درآمد بیشتر، سود دهی و ارزش سهام، افزایش بهره وری و بهره وری هزینه استفاده کنند. برای مثال، تحقیقات Barometer Transformation دیجیتال ISACA دریافت که پاسخ دهندگان، داده های بزرگ و فناوری های هوش مصنوعی/یادگیری ماشینی/شناختی را به عنوان فن آوری های جدید در حال ظهور دیدند که به احتمال زیاد بیشترین ارزش را برای سازمان هایشان به ارمغان می آورد.
  راب کلاید، رییس هیئت مدیره ISACA و تیتوس، گفت: "سازمان های بیشتری به سرعت در حال پذیرفتن فناوری های در حال ظهور به عنوان بخشی از تحولات دیجیتالی خود هستند. حسابرسان فناوری اطلاعات نقش اصلی در این سفر ها را بازی می کنند، ریسک را کاهش می دهند و منافع تجاری مورد انتظار را سرعت می بخشند."


  اگر چه علاقه به پیاده سازی فن آوری جدید وجود دارد، بسیاری از سازمان ها در زمینه ی پیدا کردن متخصصان با دانش و مهارت های مناسب و یا آموزش مهارت های جدید به کارمندان فعلی با مشکل مواجه هستند. بر اساس این نظرسنجی، مهارتهایی که سازمانها در استخدامهای جدید خود بیشتر در پی آنند، مربوط به فناوریهای پیشرفته و توانمند، تفکر انتقادی و علم داده است.
  این نتایج یافته هایی از مطالعه ی "آینده حسابرسی" ISACA را نشان می دهد که در آن بسیاری از حسابرسان مورد بررسی با اطمینان نشان داده اند که شکاف مهارت فنی در تأیید حسابرسی فناوری اطلاعات تاثیر می گذارد.


  علاوه بر این، مطالعه تطبیقی حسابرسیIT سال 2019، پاسخهای بین آن دسته از سازمانهای حسابرسی IT را که به عنوان رهبران تعریف شده اند- به عنوان آن دسته از گروههای حسابرسی IT که همکاری قوی با عملکرد فناوری اطلاعات شرکت خود دارند- و سازمانهای حسابرسی IT که این مشارکت قوی را ندارند، مقایسه می کند. این مقایسه بینشی از اینکه چگونه هر گروه نقش خود را می بیند، و همچنین دیدگاه های آنها درباره همکاری و یا فرآیندهای درون گروهی خودشان را فراهم می کند.


  به عنوان مثال، یک سوال نظر سنجی این را مورد بررسی قرار داد که آیا یک فرآیند رسمی برای تعیین اینکه آیا اگر خطرات جدیدی در حین پیاده سازی شناسایی شوند، یک پروژه فناوری استراتژیک ادامه می یابد یا به تعویق می افتد وجود دارد یا خیر. پنجاه و نه درصد رهبران نشان دادند که این فرایند وجود دارد در مقایسه با 48 درصد از غیر رهبران.


  آندرو استروهرس کندی، مدیر عامل و رهبر، حسابرسی IT، Protiviti گفت: "داده های این گزارش می توانند به تیم های حسابرسی IT در درک بهترِ پویایی بین نقش های مختلف کمک کند، و نیز در یافتن شکاف هایی که می بایست به منظور همکاری موثرتر پر شوند. با درک بهتر دیدگاه هر گروه و رسیدگی به هر گونه اختلاف، آنها می توانند کیفیت همکاری و نتایج خود را بهبود بخشند."
  رابین لینونز، مدیر تحقیقات فنی ISACA، اهمیت و گستره وسیعی از مشارکتهای ضروری برای موفقیت حسابرسی IT را اظهار داشت. "همانطور که اثربخشی عملیاتی بصورت مستمر ارزیابی می شود، حسابرسان IT باید مشارکت های مداوم را در سراسر سازمان، با تیم های IT و کسب و کار و رهبری ایجاد کرده و توسعه دهند. این دینامیک ها، با توجه به سرعت تغییر، فرصت ها و رقابت ها، مهمتر از گذشته اند.


  خلاصه ای از تحلیلی که در سال 2019 انجام شده است، به عنوان یک دانلود رایگان از وب سایت ISACA در دسترس است.

   


  درباره ی Protiviti
  www.protiviti.com یک شرکت مشاوره جهانی است که تخصص عمیق، بینش عینی، رویکرد متناسب و همکاری بی نظیر به رهبران ارائه می کند تا به آنها کمک کند که با اطمینان به سوی آینده پیش بروند. از طریق شبکه ای متشکل از بیش از 80 دفاتر در بیش از 25 کشور، Protiviti و شرکت های مستقل آن به مشتریان راه حل های مشاوره ای را در زمینه امور مالی، فن آوری، عملیات، داده ها، تجزیه و تحلیل، مدیریت، ریسک و ممیزی داخلی ارائه می دهند.


  Protiviti که نامش در لیست Fortune 2010 بعنوان 100 شرکت برتر برای استخدام شدن آمده است، به بیش از 60 درصد از Fortune 1000® و 35 درصد از Fortune Global 500® خدمات ارائه داده است. این شرکت همچنین با شرکت های کوچکتر و رو به رشد، از جمله آنهایی که به دنبال عمومی شدن هستند، و همچنین با سازمان های دولتی کار می کنند. Protiviti یک شرکت تابعه متعلق به رابرت هالف (NYSE: RHI) است. رابرت هالف، که در سال 1948 تاسیس شد، از اعضای فهرست S & P 500 است.


  درباره ی ISACA
  در حال حاضر در پنجاهمین سالگرد تاسیسش، ISACA (isaca.org) یک انجمن جهانی است که به افراد و شرکت ها در دستیابی به پتانسیل مثبت فن آوری کمک می کند. ISACA حرفه ای ها را مجهز به دانش، مدرک، آموزش و انجمن کرده تا مشاغل خود را پیشرفت دهند و سازمان هایشان را متحول سازند.
  ISACA از تخصص 460,000 حرفه ای مشغول بکار خود -از جمله 140,000عضو- در اطلاعات و امنیت سایبری، حکمرانی، اطمینان، ریسک و نوآوری، و همچنین شرکت تابعه خود، CMMI®Institute، برای کمک به پیشبرد نوآوری از طریق تکنولوژی استفاده می کند.
  ISACA در بیش از 188 کشور حضور دارد، از جمله بیش از 220 شعبه در سراسر جهان و دفاتر در ایالات متحده و چین.

  انصراف از نظر